Чи можуть пропасти гроші в банку?

Всім привіт! На зв’язку Галина Максимів і Школа фрілансу для перекладачів.

Сьогодні хочу розглянути тему, чи можуть кошти пропасти в банку? Відповідь так, але за певних умов.

У багатьох перекладачів, які тільки налагоджують співпрацю з іноземнмми замовниками, виникають питання, чи не може пропасти оплата в процесі пересилки?

Кожна система оплати має свої правила, скільки часу кошти рухаються по системі від клієнта, перш ніж попасии до вас.

В електронних системах, таких як Skrill, PayPal чи Payoneer, якщо йде мова про рух коштів всередині системи, це займає лічені хвилини. Те саме стосується Приват банку, якщо говоримо про переказ з картки на картку Приват. Є також інші системи міжнародних переказів, такі як Western Union, де кошти приходять до 3 днів.

Коли мова йде про банківський переказ, особливо міжнародний, кошти надходять від 2 до 5 днів.

 

Проте бувають випадки коли кошти можуть затриматися.

В мене таке було кілька разів.

У мене мав прийти досить великий платіж з Індії банківським переказом. Замовник казав, що відправив його і я отримаю оплату в вівторок, а в моєму банку казали, що нічого не приходило. Так минуло декілька тижнів. Я регулярно запитувала замовника, як справи з переказом, і він мені здивовано казав, що він оплату відправив.

Коли через місяць оплати таки не надійшло, я попросила його скинути мені платіжку з банку, щоб вияснити в свлєму банку в чому ж справа. Коли він звернувся в банк, виявилося, що переказ так і висів у невідправлених, оскільки Васу (так звали замовника) не подав у банк ліцензію на право ведення ЗЕД. І у наступний вівторок платіж таки поступив. Лайфхак: завжди просіть платіжку банку відправника.

Напередодні Нового Року.

Також друзі розповідали такий кейс. Переказ свіфт був зроблений напередодні нового року і просто не дійшов до банку отримувача. Тобто підтвердження оплати було, всі реквізити були правильні, але платіж загубився. Причиною може бути людський фактор. Міжнародний свіфт переказ зазвичай іде через один чи декілька банків кореспондентів, і в котромусь із них могла відбутися помилка. Тоді потрібно у своєму банку подати рекламацію – форму МТ 103. І відправник також має подати таку форму. Рекламація дає змогу ввійти в міжнародну систему відстеження платежів.

Звертаємось на підтримку.

Інший випадок із затримкою коштів у мене був із системою переказів MEEST. Там платіж іде зазвичай до трьох днів. А то минуло три тижні а переказу не було. Я написала на сапорт, і через три дні переказ прийшов. Причина затримки – не відома. 🙂

Ще був такий випадок. Діло було також напередодні нового року. Я вивела кошти зі скрілл на банківський рахунок. І кошти на прийшли і назад не повернулися. Я писала на сапорт але ніхто не відповів. Тоді я зателефонувала на сапорт, і після довгих вияснень виявилося, що Україна щороку в цей період перепідписує договір співпраці зі Skrill. І саме тоді відбувалися зміни власників Moneybookers на Skrill, і це зайняло біля двох місяців, поки завислі кошти таки дійшли мені на рахунок.

То чи можуть кошти зависнути в банку?

Проте у відповідь на заявлену тему чи можуть кошти пропасти в банку – відповідь НІ. Є спеціальні системи контролю і наглядові органи, які стежать за цим. Будь-які транзакції з вашими коштами можна відслідкувати. Навіть якщо були вказані неправильні реквізити, кошти просто повернуться вам на рахунок через місяць. Головне – питати в банку, писати рекламації, писати на підтримку. Тому що якщо нічого не робити, кошти справді можуть загубитися. Тобто, якщо ви не запитуватимете в банку і не писатимете рекламації кошти таки до вас не дійдуть, вони так і висітимуть десь у системі.

На цьому все. З вами була Галина Максимів і Школа фрілансу для перекладачів. Балансуйте свої життєві зусилля – Optimize your efforts!

Почуємось!