ПЛЮСИ ФРІЛАНСЕРСТВА

Всім привіт! На зв’язку Галина Максимів і Школа фрілансу для перекладачів.

В попередній статті ми говорили про мінуси фрілансу, сьогодні поговоримо про плюси.

Плюсів є багато, і про це однозначно свідчить зростання фрілансерства як тенденції.

Отже, які є плюси.

1. Перший і найважливіший плюс фрілансерства – це свобода. Причому свобода в багатьох аспектах.

Свобода географічна (laptop-lifestyle дозволяє виконувати роботу в будь-якій точці світу, оскільки головне у фрілансі – це якість, і дотримання дедлайнів, а де саме ти виконуватимеш роботу – не має значення).

Свобода від графіку 9.00 – 18.00. Ну тобто графік є, але ти сам ним керуєш. Це краще для здоров’я, оскільки можна чегрувати періоди фізичної та розумової активності. Це краще для особистого та сімейного життя, оскільки ти нормально відводиш дітей в школу чи робиш із ними домашку, ходиш на дитячі свята чи приділяєш більше уваги, коли діти хворіють.

Це свобода відпустки. Свобода від необхідності працювати тоді, коли ти мусиш і йти у відпустку тоді, коли тобі дозволяють. Ти можеш влаштовувати собі відпустку тоді, коли відчуваєш в ній потребу, а не тоді, коли тебе відпустять один раз в рік на місяць. Це може бути хоч 20 разів в рік по кілька днів, беручи так звані long week-ends. З іншої сторони, ви також можете працювати у свята, особливо у такі затяжні святкові періоди, коли від відпочинку вже втомлюєшся. 😉

Це свобода транспортного сполучення. Свобода від необхідності добиратися кудись громадським чи навіть своїм транспортом у час пік. Статистично доведено, що люди, які менше добираються і стоять у пробках, загалом більш задоволені життям. Причина цьому – більшість фрілансерів працюють з дому, облаштовуючи собі там затишний home office.

Це свобода обирати клієнтів і обирати завдання. Ви можете налагоджувати співпрацю з клієнтами з країн у будь-якій точці світу і працювати з тими замовленнями, які найкраще відповідають вашим навикам та знанням. Також, ви не мусите працювати з певним клієнтом, якщо вам це не подобається. Ви просто кажете ні, а тоді легко знаходите бажаного клієнта на заміну. На відміну від роботи у штаті, де ви фактично залежите від відносин з однією людиною. Ви не мусите брати в роботу небажані тексти із невашої спеціалізації, якщо вам не хочеться вникати у певну тематику.

2. Другий не менш важливий плюс фрілансерства – нарощуввання почуття відповідальності за власне життя.

Відомо, що люди із більшим почуттям відповідальності загалом є більш успішними і легше дають собі раду в житті.

Почуття відповідальності нарощується в результаті того, що фрілансер повністю несе відповідальність за цілий ланцюг функцій, який при найманій роботі виконується низкою працівників. Ці функції включають різні процеси: від пошуку клієнтів, маркетингу, до ведення переговорів, безпосереднього виконання замовлень, ведення фінансових та юридичних питань.

Крім того, в процесі фрілансерові потрібно багато вчитися, щоб опановувати нові навики, потрібні як для викоання замовлень, так і для безпосередньої роботи з замовниками, та підтримання конкурентоспроможності на ринку.

3. Чи не найбільший плюс фрілансерства – все зароблене, весь прибуток після сплати податків залишається вам.

Ви не маєте стабільної нижньої планки заробітку, але і верхня планка може виростати настільки, скільки у роботі на ставку вам ніколи не заплатять, тому що таких зарплат просто не існує. Всі заробітки, відповідно, ви можете витрачати на комфортне життя, так само як і на саморозвиток та розвиток вашого фрілансерського бізнесу.

4. І останній немаловажний плюс фрілансерства – люди, відносини і зв’язки.

Ви обростаєте зв’язками через необхідність налагоджувати відносини із великою кількістю людей. І це дозволяє вам реалізувати щоразу більшу кількість цілей. Адже відомо, що більшість цілей в нашому житті, якщо взагалі не всі, реалізовуються через інших людей. Тобто, чим більше у вас зв’язків, тим більше можливостей теалізувати свої цілі.

На цьому все. З вами була Галина Максимів і Школа фрілансу для перекладачів. Балансуйте свої життєві зусилля – Optimize your efforts! Почуємось!